26 Ocak 2020 Pazar 20:44:10

Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
ŞİLE BEZİ FESTİVALİ 2012

26.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali 13-14-15 Temmuz tarihlerinde kutlanacak. İstanbul'un en eski ilçe festivali olan etkinliğimize, ülkemizden 26 DÖSİM el sanatçısının yanı sıra 26 ülkeden 460 uluslararası katılımcı iştirak edecek. Festivalde katılımcılar tarafından kendi yörelerine, ülkelerine özgü ürünler canlı performanslarla üretilecek ve festival alanındaki stantlarda bu ürünler sergilenecek ve satışı yapılacak.

26. FESTİVALDE, 26 ÜLKEDEN YÜZLERCE KATILIMCI

Brezilya, Estonya, Macaristan, Hırvatistan, Kazakistan, Rusya, Meksika, Fransa, Letonya, Polonya ve Bulgaristan ülkeleri halk dansları toplulukları ile Almanya, Avustralya, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çin, Japonya, Meksika, Romanya, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Cezayir ülkeleri de el işi sanatçılarıyla Festivalimize renk katacaklar.

DÖSİM SANATÇILARI ÜLKEMİZİN DEĞERLERİNİ SERGİLEYECEK

Kültür Bakanlığına bağlı DÖSİM sanatçıları geçen yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizin değişik bölgelerinden, çeşitli el sanatı ürünlerini Festivalimizde sergileyecekler. Kurulacak stantlarda üretim yapacak ve ürün satışı gerçekleştirecekler. Bu yıl Festivalimize Denizli (Yatağan Kama – Geleneksel Bıçak), Erzurum (Oltu Taşı – Gümüş), Gaziantep (Ahşap Sedef Oyma Kakma),İstanbul (Beykoz Cam), İstanbul (Seramik), Kahramanmaraş (Klasik Çarık), Kayseri (Bez Bebek),Kütahya (Yöresel Kıyafet Nakış),Tekirdağ (Dokuma),Tokat ( Tokat Yazma),Trabzon (Gümüş Telkâri),Yalova (Boynuz Gümüş Takı), Adıyaman (Ahşap Bebek) el işi ürünleri rünleri ile katılacaklar.

BU YIL MEDYA İLETİŞİM SPONSORUMUZ BEST FM

26.Festivalimizin medya iletişim ana sponsoru Best Fm. Best Fm canlı yayın aracı Festival alanında 3 gün boyunca müzik yayını yapacak ve canlı yayınlarla Şile'mizin sesini tüm yurda yayacak. Ayrıca Belediye Başkanımız Festival boyunca Best Fm canlı yayın bağlantılarıyla Festivalimize ilişkin gelişmeleri dinleyicilere aktaracak.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN BÜYÜK DESTEK

Şile Halk Eğitim Merkezi, Şile Bezi Derneği, Şile Turizm Derneği ve Şile Sivil toplum Örgütleri tarafından desteklenen Festivalimizin akademik ortakları ise Işık Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Haliç Üniversitesi. Şile Halk Eğitim Merkezi, Şile Bezi sergisi açarken, Şile Turizm Derneği, Şile Bezi Derneği, Engelsiz Şile Meslek Edindirme ve Rehabilitasyon Merkezi engelli öğrencilerimizin ürettiği ürünlerle, Şile Kadın Toplum Merkezi de merkezimizde eğitim alan hanımların ürettiği ürünlerle Festivalimize katılacak ve stantlarda ürün teşhiri ve satışı yapacaklar. Ayrıca ilçemizde ağaç maket ustası Ziya Erdoğan, Sinekli Köyünden baston ustası Hüseyin Aslan, Yeniköy'den balcılar, Yaka köyünden Şimşir kaşık ustası da ürünleri ile Festivalimizde boy gösterecekler.

ŞİLE BEZİ MOTİFLERİ YARIŞACAK

Şile bezi işleme konusunda kendisine güvenen hanımlarımıza açık olan yarışma 3 gün boyunca Festival alanımızda gerçekleştirilecek. Yeni motiflerin yaratımı ile Şile Bezine kazanımlar sağlamak ve hanımlarımızın Festivale daha etkin katılımlarını gerçekleştirmek amacıyla dereceye giren ilk üç yarışmacıya para ödülünün verileceği yarışmamıza başvurular devam ediyor.

GÖKSEL VE MURAT DALKILIÇ KONSERLERİ YAPILACAK

Bu yıl Festivalimizin konuk sanatçıları Göksel ve Murat Dalkılıç olacak. Festivalin ilk akşamı olan 13 Temmuz Cuma akşamı Göksel sevenleriyle buluşacak. 14 Temmuz Cumartesi gecesi de Murat Dalkılıç şarkılarını sevenleri için Şile'den seslendirecek.

13/07/2012

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim

Şile Port & Ağva Port   Copyright 2010-2015 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
şile otelleri | ağva otelleri | hazır site | site kur | site oluştur | web sitesi

özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları   güvenlik şirketleri istanbul / güvenlik firmaları istanbul   göktürk özel güvenlik / göktürk güvenlik firmaları   güvenlik şirketleri istanbul / güvenlik şirketleri şirketleri   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı   çocuk bakıcı, çocuk bakıcısı / bebek bakıcı, bebek bakıcısı