26 Ocak 2020 Pazar 20:45:56

Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
ŞİLE PLAJLARI MAVİ BAYRAK ALDI

Şile turizmi adina çok onemli bir gelişme olan "mavi bayrak" belediyemizin uzun uğraşları sonucu alındı. Ağlayankaya ve Ayazma Plajına verilen mavi bayrakla plajlarımızın temizliği ve kalitesi belgelendi!

Mavi bayrak, plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülü. Bu ödül; deniz suyunun temizliğini, çevre yönetimine önem verildiğini ve çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığını belirtiyor. Plaj veya marinayı kullananların ihtiyaçlarına tam cevap verecek donanım ve güveliğini garanti ediyor. Bu nedenle bir marka veya "eko-etiket" özelliğini taşımakta, mavi bayrak ödülü konusunda plajlar ve marinalar 32 de 24 kriter bulunmakta. Bu kriterler kapsamında deniz suyunun kontrolü amacı ile plajlardan 15 gün ara ile sezon süresince deniz suyu numunesi alınmakta, mikrobiyolojik düzeyde ve üç parametrede analizler yapılmakta. Bu analizler "avrupa birliği yüzme suyu direktifleri" kapsamında değerlendirilmekte.. Marinalar deniz suyu için istenmemekte, kayıp deniz suyunun fiziksel görüntüsü değerlendirilmektedir.

Mavi bayraklı 355 plajdan ikisi Şile'de

2012 yilinda türkiye'de 355 plajda, 19 marinada, 13 yatta mavi bayrak bulunmakta..

Belediyemizin uzun zamandır yürüttüğü kozmetik çalışmalar neticesinde Şile'nin Ayazma Plajı ve Ağlayankaya Plajı da 2012 yilinda mavi bayrak ödüllü plajlar arasına girdi.

Mavi Bayrak = Uluslararası garanti

Mavi bayrak, dünyada en yaygın kullanılan çevre ödüllerinden biri olup, çevrenin korunması yönünde onemli bir yaptırıma sahip. 2012 yılı itibariyle dünyada 49 ülkede 3089 ödüllü plaj, 641 marina bulunmakta. Çevrenin korunması konusundaki önemi kadar, ayni zamanda ulusal ve uluslararası turizm pazarında da eklendi çok onemli bir yeri var. Çunku turları yapmak için insanların uluslararası garanti içeren ve özelliklerini bildiği bir plaja gitmek istemesi kolay olmaktadır. 'Mavi bayrak' bu nedenle güçlü bir araçtır.

Turizmde onemli bir sembol olan mavi bayrak sayesinde ilçemiz turizm alanında daha da avantajlı ve onemli bir hale gelecek!

04/06/2012

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim

Şile Port & Ağva Port   Copyright 2010-2015 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
şile otelleri | ağva otelleri | hazır site | site kur | site oluştur | web sitesi

özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları   güvenlik şirketleri istanbul / güvenlik firmaları istanbul   göktürk özel güvenlik / göktürk güvenlik firmaları   güvenlik şirketleri istanbul / güvenlik şirketleri şirketleri   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı   çocuk bakıcı, çocuk bakıcısı / bebek bakıcı, bebek bakıcısı